|  Buitenlanders houden pelgrimstocht naar het PajottenlandDat er om de twee jaar buitenlandse bierliefhebbers afzakken naar het kriek- en geuzefestival bewijst dat het Pajottenland en de Zennevallei over unieke bieren beschikken.
"We verwachten ongeveer 200 buitenlanders op het festival: Engelsen, Finnen, Amerikanen, Italianen, Denen,..." zegt Yves Panneels. "Het is opvallend hoe groot de kennis is van sommigen. De echte fanaten weten evenveel en soms meer dan Belgische bierfanaten. Vanuit sommige landen worden er zelfs trips georganiseerd. Op vrijdag bezoeken ze de Nacht van de Grote Dorst en op zaterdag en zondag trekken ze naar andere bierfestivals in ons land".
Voor het eerst is er dus ook een buitenlandse brouwerij aanwezig. Brouwerij Allagash uit Portland brouwt normaal witbier, tripel en dubbel maar hun grote bewondering voor de lambiekbieren uit het Pajottenland zette hen aan om een experimenteel bier van spontane gisting te brouwen. Het resultaat is de 'Allagash Spontaneous'". De brouwerij ziet het als een experiment en wil het bier niet op de markt brengen. In Amerika ontdekten ze vooral dat het maken van spontaan gegiste bieren niet gemakkelijk is.
Lambiekbieren in beste bierrestaurants ter wereld
"Onlangs werd restaurant 'De Heeren van Liedekercke' uitgeroepen als tweede beste bierrestaurant ter wereld, en dat op de bierwebsite www.ratebeer.com", vervolgt Panneels. "De eerste prijs ging naar het restaurant Ebener Kezars uit de Verenigde Staten. De eigenaar van dit restaurant, Chris Lively, zal ook aanwezig zijn op het festival. Hij biedt in zijn restaurant ook de lambiekbieren uit het Pajottenland aan, net als de Heeren van Liedekercke". De organisatoren zijn terecht trots op de internationale uitstraling van onze streekproducten.
Praktisch Vrijdag 5 maart 2010 vanaf 19 uur aan het kerkplein in Eizeringen (Lennik). Er is een shuttledienst van gratis bussen naar de stations van Liedekerke en Ternat. Toegang is gratis. Bieren van brouwerij Boon (Lembeek), geuzestekerij De Cam (Gooik), brouwerij Cantillon (Anderlecht), brouwerij De Troch (Wambeek), geuzestekerij 3 Fonteinen (Beersel), brouwerij Girardin (Sint-Ulriks-Kapelle), geuzestekerij Hanssens Artisanaal (Dworp), brouwerij Lindemans (Vlezenbeek), brouwerij Mort Subite (Kobbegem), brouwerij Oud Beersel (Beersel) en brouwerij Timmermans (Itterbeek).
Meer info: www.nachtvandegrotedorst.be
| |